Výsledek obrázku pro tumblr fireflies draw

I. kapitola

30. listopadu 2016 v 13:21 | Amy

Nejsme jako ostatní rodiny, snažíme se, aby nás nebylo vidět, aby jsme, jak se říká nevystrkovali růžky. Bojíme se, aby naše (nebo spíše moje) odlišnost nebyla odhalena. Ta odlišnost je v snešním světě brána za chybu a chyby se prý musí ničit, ale já jsem se nikdy nedozvěděla, co by ta daná chyba mohla způsobit za katastrofu.

Ptáte se kdo nebo spíše co jsem? Co je to za katastrofální chybu?

Jsem urgant, vylepšený člověk, jako všichni ostatní v dnešním světě. Mluvíme o sobě jako o lidech, ale lidé, -člověk-, už neexistují.

Jmenuji se Terry a narodila jsem se bez tetování.Jen moje rodina ví o mé chybě, jak to nazval náš milovaný vůdce? prezident? lord protektor? nebo snad král?, tak by ho nazvali lidé, ale u nás je to prostě chlápek, který je ze všech nejvýše postavený. Žádné výjimky či výhody, podle zákonu by mít neměl, ale to, že má 2 vily, ochranku a v tuhle chvíli se soudí o největší podnik v zemi asi není výsledek jeho charisma. Nazývá se iurgantem, ale to uznává pouze hrstka lidí. My mu říkáme lektor Drew. Podle zákona se Drewa můžeme zbavit, ale musíme to udělat s elegancí, kdybychom ho zabili, tak by nás ostatní urgenti neuznali.
Moje chyba je definovaná jako genetické zhoršení produktivity, a proto jsou tito lidé "odklízeni" do zařízení, která pro každého urgenta znamená peklo. Interně to nazýváme Laborka, ale Drew říká, že lidi s chybou pouze zavřou daleko od lidí, aby nenarušovali pracovní morálku těch bezchybných a dokonalých.
Moje mamka to nedovolila, abych byla jako malá zavřená do Laborky, a proto si vzala půjčku, když umřel táta s komentářem: "Na rodinné důvody!" a zaplatila Dousovi, aby mi pomohl.
Dous je známý umělec a pod čarou pracuje jako ilegální tatér. Tetování, které Dous vytvoří, je jedinečné, ale jen dočasné, v 18 letech zmizí. Moje mamka chtěla, abych vyrůstala v normálních poměrechm tak zaplatila Dousovi 20 000 Feqů (bžum, půjčka na rodinné důvody byla pryč). Když jsem se koukala na výtvor, který mi Dous vytvořil na levé zápěstí, cítila jsem se kompletně, bez rozdílů s ostatními urgenty, ale stále jsem věděla, že takhle bezpečně se budu moct cítit pouze do mých 18. narozenin.
Narozeniny, se kterými se mi zřejmě změní život, jsou za 2 měsíce a moje mamka se sourozenci už šílí a vymýšlím jak by MŮJ problém vyřešili. Já jsem sice nervózní z Drewa a z Laborky, ale ty poslední 2 měsíce si chci užít. Zrovna dneska mi mamka řekla, prý aby mi udělala radost (nebo aby byla co nejdále od Laborky, která je 3 bloky od našeho domu), že pojedeme do mého města snů a barev. Do Ria de Janeira, ve kterím za 3 týdny vypukne oslava, kterou jsme převzali od lidí, nazývá se Karneval. Je to taková starodávná oslava, která jako jediná měla tradici už od roku 1 pk (po katastrofě).

 


Komentáře

1 Switch Switch | E-mail | Web | 11. prosince 2016 v 12:39 | Reagovat

OMG, konečně někdo začal psát něco originálního, už se těším na další část :) Hlavně to ale vydávej v téhle délce, delší články bych nestíhala asi číst :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama