Výsledek obrázku pro tumblr fireflies draw

II. kapitola

9. prosince 2016 v 13:23 | Amy
Teď už přijde jen to nejhorší.. Rozloučení s Elis.
Přemýšlela jsem nad tím celou noc, nezamhouřila jsem oči a myšlenky se mi pouze motaly okolo mé nejlepší kamarádky.
Sice jsem ta s chybou, ale to neznamená, že se nestkám s lidmy.Jak už jsem říkala, za volnost děkuju tetování, ale tetování, které vlastně ani není, je místo, kdy by měly být odkryté rozpoznávací buňky, které se nyní využívají zcela ke všemu. Od výběru outfitu přes nákupy až po mezihraniční přechody jako identifikace. Já mám místo odkrytých buněk pikoskopické čipy, které si musím po týdnu měnit. Dostala jsem je od Douse v ceně s tetováním, ale jednou jsem si je musela dokupovat, protože se mi ty, které jsem měla na dovolené na Venezuele deaktivovaly, nikdo mi totiž neřekl, že pokud se letí letadlem, tak po překonání výšky 11 km se všechny čipy, které nemám uložené ve speciálním obalu, se prostě vypnou a jsou na dvě věci. Jediné štěstí bylo, že čipy, které jsou aplikovány se nevypnou.
Pokud si myslíte, že čipy k tetování jsou normálně dostupné, tak máte tak trochu pravdu, ale zároveň vůbec ne. S Dousem jsme kamarádi, a protože mu nedošlo, že poletíme, tak mi na Venezuele čipy sehnal a já je měla v ruce 3 hodiny po přistání, ale pro lidi, kteří nemají kontakty, je shánění čipů velice obtížné. Přece nemůžou přijít na trh a říct, že potřebudí čipy. Za prvé, pokud by to řekli, je možné, že je dotyčný udá a za druhé, žádný prodejce jen tak na ulici neuzná, že prodává čipy, je to sice frekventovaný, ale stále ilegální obchod.

Ráno jsem dospívám k tomu, že se s Elis rozloučím aniž by to vypadalo, že jde o něco ětšíhonež dvouměsíční odloučení, ale stále se toho hrozně bojím, známe se už od VC (vzdělávací centrum)a teď budeme od sebe tak daleko .. Jak si tak uvědomuji, tak Elis jsme brali s sebou všude, na dovolené, na rodinné oslavy v Chile, ale ina schůze v ústředí, byla se mnou všude a furt.
Pamatuji si, že jen jednou jsme se neviděly 2 týdny, protože mamku pozval její šéf s ostatními kolegy na ostrov poblíž Argentiny a tam mohli jen příbuzní. Je prava, že jsem si to užila, ale pak, když jsme přistály, tak jsem ani nečekala na odvážející vznáášedlo a okamžitě jsem se rozběhla k hale a skočila jsem Elis do náruče, v téhle pozcici jsme vydržely než přijela mamka s bráchama a ségrou.

Vůbec se mi nechce vstávat, protože pak budu muse loučit, sice "na chvíli", ale i tak. Popravdě se docela bojím, že se něco zvrtne a já ji už nikdy neuvidím, ale musím to udělat bez nějakých převelikých citů.
Tak už bych opravdu měla vstát. Jdu na to.
TAK DO HÁJE, TERRY, NEKECEJ A MAZEJ!!!!

Jsem po snídani a jdu směrem k Elis, která ne mě už z dálky mává. Dojdu k ní a obejmu ji jako každé ráno /naposled/.

"Dobré ráno, madam Elisabeth!" říkám s precizním pukrletém.

"Dobré, dobré. co máme dnes k snídani?" našpulí rty do monstrózní grimasy.
Zaškelbím se jako by mě urazila, ale zároveň z batohu vyndavám její nejoblíbenější koláč.

"Dobrá, dnes madam jste mě překvapila, taková ňamina a pro mě?! Děkuji, ale co tak najednou, nemohla jste spát?" zeptá se, když má pusu plnou malin a tvarohu. Zesmutním, ale snaším se to zakrýt. Pozdě! Elis mě zná do posledního kousku duše.

"Co se děje? Co se stalo? Mluv!" zastavila mě v půlce kroku.
"Elis,.." nechává mě mluvit, protože ví, že po přerušení bych už nepokračovala, "..odjíždíme. Za týden do Ria. Mám strašnou radost, ale zároveň se bojím, že budu sama. Bez tebe. Nejhorší či nejlepší věc je, že tam jedeme na 2 měsíce. Elis?! Posloucháš mě?!" zeptám se kamarádky, která se směje od ucha k uchu a hledá něco v tašce.

"No jasný. Počej..chvíli. Už to bude. Mám to!" odpovídá a vyndavá z tašky svůj frauhop. Podává mi ho otevřený. Na jeho pprojekci je potvzení o koupi místenky v letadle.. do Ria de Janeira.
Nevím, co mám dělat.. Radovat se, že Elis jede s námi? Nebo se o ní bát, že by ji v Riu mohla moje chyba ohrozit?
 


Komentáře

1 Switch Switch | E-mail | Web | 24. prosince 2016 v 22:43 | Reagovat

Wau vypadá to zajímavě, no ale jsem ráda, že s ní pojede, bude se tak cítit lépe.

Btw. šťastné a veselé :3 Doufám, že jsi si všechno řádně užila a splnily se Ti všechny přání :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama