Výsledek obrázku pro tumblr fireflies draw

Proč se tak chovají?!

26. prosince 2016 v 20:36 | Amy
Konečně!
Už jsem zase doma u internetu a konečně mám funkční noťas. Chápejte, nerada něco dělám na telefonu a už nemluvím o vydávání článků…
Tak, když jste dočetli moji chabou omluvu, tak můžeme přejít k něčemu záživnějšímu.
Před pár dny byl den, kdy každé dítě s očekáváním v očích čeká na vytoužený zvuk zvonku, který je přivolá k ozdobenému stromu s blikajícími světélky. Pro děti jsou nejzajímavější dárky, které se nacházejí právě pod tím stromem.
A ano, snažím se "aspoňtrochusmyslně" popsat Vánoce.Tyhle Vánoce jsem brala jako takové trochu více výjimečné. Proto jsem napsala dopis Ježíškovi a proto jsem se i snažila se nepohádat s těmi "omluvtetenvýraz" neinteligentními a primitivními příslušníky naší rodiny.
A proč?!
Byly to poslední Vánoce, které jsem prožila jako dítě. Příští rok už budu mezi dospělými, a proto jsem se snažila v sobě to dítě trochu víc oživit. :)
Jak probíhaly naše Vánoce:
Chci vás poprosit, abyste se proti naší rodině nevzbouřili, až vám TO řeknu.
Vánoce jako Vánoce jsme měli 17. prosince, tedy neměli jsme kapra ani bramborový salát, byli jsme v mexické restauraci (po které mi pokaždé bylo strašně blbě, ale za to jídlo to stojí!) a tam si každý dal to, co mu bylo po chuti.
Takhle to slavíme z mnoha důvodů.
1) Máme každou polovinu rodiny na jiné straně republiky.
2) Mamka nechce tahat na 24. (u babičky v Pardubicích) všechny dárky, už tak potom máme problém odjet, když vezeme babičku k nám (přibližně na 2 měsíce = asi miliarda věcí + 2 tašky s jídlem).
3) Proč ne?!
Jestli se ptáte, proč neslavíme Vánoce doma až po Vánocích u babičky, tak ano sama nevím, ale je to sranda, když vám všichni na začátku prázdnin přejí "Veselé Vánoce" a vy si v hlavě jenom říkáte (někdy jim to i řeknete), že jste Vánoce už měli.
Někteří to odsuzují, ale proboha koho to zajímá, jak slaví Vánoce nějaká holka ze zapadákova "EL"?!
17. prosince jsme slavili Vánoce s babičkou a dědou, kteří bydlí asi tak 250 metrů od nás. Tyhle Vánoce byly opravdu fajn, všude byl cítit duch Vánoc, nechybělo ani překvapení a nadšení ségry z dárku od AmyJežíška bylo zcela dokonalé. Bylo to prostě kouzelné. Tak jak jsem si to přála!
Plus jsem ten den měla výročí s mým miláčkem Alfíčkem (kůň), bylo to přesně 4 roky, co mamka s tátou podepsali smlouvu. <3
24. prosince, jak jsem již řekla, jsme slavili Vánoce u babičky z Pardubic. Tam to bylo přesně obráceně. Skoro žádný duch Vánoc se zde nenacházel.
Tyhle Vánoce slavíme s celou rodinou ze strany táty. My (já, ségra, mamka, táta) + 2 rodiny (2x teta, 2x strejda, 2x bratránek, 2x sestřenice… nevím, jak bych to líp napsala) + babička a náš pes.
Vždycky se modlím, aby někdo s těch Inteligentů (2 rodiny) neřekl něco, co by mě mohlo vytočit. Se svým strejdou si skoro ani neřekneme "Ahoj!", ale to je na delší povídání. S mýma bratrancema a mladší sestřenicí se radši nebavím, mohl by se mi scvrknout mozek, s jedinou starší sestřenkou se dá mluvit.
Řeknu to tak, těším se, až konečně vypadnou a my s babičkou si konečně užijeme trochu klidu.
Taky nechápu, proč bych měla být na Vánoce nějak vyšňořená! Jak se říká, jsou to svátky klidu a pohody a já se vážně v sukni, se kterou si nemůžu ani pořádně sednout, necítím pohodově, jenom furt kontroluju, jestli mi není vidět až do krku… Z čehož vyplívá, že jsem jako jediná byla u stolu v mikině a v riflích…
Nevím, tyhle Vánoce mi připadaly falešné.
Komentáře viz. "Už pojedeme domů?? Doma je víc dárků!" nebo "Ježišimarjá, zase další měkouš!" mě opravdu vytáčí a v ten večer tam toho opravdu bylo dost.
OK, OK. To se dá vydržet, už se to stalo minulej, předminulej, předpředminulej,… rok, ale to, že zcela zničili TO překvapení, mě opravdu dorazilo.
Už od rána se tam dávaly dárky, bez toho aniž by se někdo snažil to nějak zamaskovat, takže balíčky mohl okukovat a zkoumat každý, kterého nijak nevzrušuje to nadšení z překvapení.
Vždycky před večeří jsme s bratránkama, se sestřenkama a se ségrou chodili na procházku. Prohlídnout si ten nejskvěleji ozdobený barák :3, aby mohli rodiče naaranžovat dárky a symbolicky zavřít dveře, ale jak jsem již říkala, tak to už nebyla potřeba.
U večeře jsme si každý rok sedli a až teprve potom jsme si nandávali salát, ale ten jsme si nandávali, ještě když u stolu nebyli všichni.
Možná vám to připadá jako maličkosti, ale pro mě to bylo strašné. Chtěla jsem si tyhle Vánoce užít jako malé dítě, ale to dítě, které bylo z prvních Vánoc nadšené se doteď tváří jak kakabus.
No a co, že už ani jeden z nás nevěří na Ježíška, to přece neznamená, že to takhle museli všichni po…!
A k tomu nepočítám ještě to, že jsem si málem zlomila ruku (byla to moje chyba, snažila jsem se machrovat) a že jsem nachcípaná…
Fakt, tyhle druhý Vánoce byly asi tak dobrý jako kdyby mi připravili místo bramborovýho salátu rajčatovej :/.
Jediný, co mi opravdu udělalo radost byly dárky. Dostala jsem nástěnku s ponožkama, ve kterých byly citáty; Tolkiena; omalovánky a kosmetiku.


Miluju Vánoce jako každé malé dítě s rozzářenýma očima, které čeká na líbezný zvuk zvonku, ale jsem asi i tak nechápavá, že nechápu, proč ostatní nevidí to, co se ve Vánocích skrývá?!
O Vánocích bychom měli být s těmi, které milujeme, a u mě to opravdu neznamená být s celou rodinou, stačili by mi rodiče, ségra, pes, babička a babička s dědou. Žádný bratranci ani sestřenice nebo strejdové s tetami, dokonce ani žádný namyšlený a znuděný pohled strejdy.
O Vánocích nejde o dárky (neříkám, že nejsem za ně vděčná, ale chápeme se…). Vždycky mě částečně naštve a částečně zklame to, jak všichni v sobě mají tu "povinnost" dávat ostatním dárky. Já dávám dárky těm, kteří mi za to stojí (třeba i sobě :D, tenhle rok jsem na sebe byla opravdu hodná) a zaslouží si to, ale když mi někdo řekne: "Jéé, ale já pro tebe nic nemám!", přesně v tu chvíli bych ho nejradši zašlapala do země. Do háje, proč by mi měl někdo dávat dárek, když já dám dárek jemu?! Co je to za ujeté pravidlo?!
Nikdo mi dávat dárek nemusí, ať jsem mu já dárek dala nebo ne!
Nechápu lidi, kteří Vánoce berou jen jako přísun darů.
Jestli máte jiný, ale i kdyby stejný, názor na Vánoce, klidné napište do komentářů, ráda si to přečtu.
Doufám, že jste si Vánoce řádně užili a že jste rozdávali méně otrávených pohledů než já.
 


Komentáře

1 Karin Karin | Web | 26. prosince 2016 v 21:02 | Reagovat

Letošní Vánoce taky byly moje poslední nedospělácké. Ani jsem si to předtím neuvědomila, až při tvém článku :-)

2 Switch Switch | E-mail | Web | 8. ledna 2017 v 20:56 | Reagovat

Ještě že mám jen malou rodinu :D sice by bylo super se s nimi sejít takhle a oslavit to, ale já ostatně s rodinou až tak ráda čas netrávím xD Slavili jsme Předvánoce s kamarády a dvoje Vánoce (jedny na Štědrý den a další u babičky), příští víkend budeme mít poslední Vánoce. Až tak je nemusím, aspoň tak, jak je slavíme s rodinou - jenže to je asi tím, že jsem prostě sobec. Vánoce jsou pro mě to, co si z toho udělám já a nic víc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama